cukrzyca, koronawirus, diabetycy, choroba, pandemia, epidemia, nauka, naukowcy, choroby, COVID-19, test na koronawirusa, , cukrzyk, hiperglikemia, objawy koronawirusa,

Według badań Narodowego Funduszu Zdrowia, przeprowadzonych przez Departamentu Analiz i Strategii, ponad 3,5 mln polskich obywateli choruje na cukrzycę. Prawdopodobnie 20% z nich nawet nie zdaje sobie sprawy ze swojej hiperglikemii. Cukrzyca to choroba przewlekła, ale na szczęście lekarze wiedzą już jak utrzymać ją w ryzach. Z pomocą właściwej diety, odpowiednio dobranych leków i odrobiny aktywności fizycznej można utrzymać swój organizm w znakomitej kondycji. Nie wolno jednak lekceważyć związanych z chorobą ograniczeń.

Najnowsze informacje z USA

Jak podkreślają naukowcy z University of California, cukrzyca może okazać się bardzo groźną chorobą współistniejącą w dobie koronawirusa. Diabetycy w większości przechodzą chorobę, spowodowaną COVID-19 o wiele ciężej niż pacjenci, u których występują inne dodatkowe schorzenia.

Statystyka nie kłamie – cukrzyca może być groźna!

Nie da się ukryć, że pacjenci-diabetycy są hospitalizowani w przypadku zarażenia koronawirusem aż sześć razy częściej niż pozostali. Te dane mogą być przerażające, ale jeszcze smutniejszy jest fakt, że śmiertelność w przypadku chorych na cukrzycę, których wynik test na koronawirusa był pozytywny, jest aż dwanaście razy wyższy. Takie dane pozwalają lekarzom na stwierdzenie, że cukrzyca zdecydowanie wpływa na przebieg infekcji, spowodowanej COVID-19.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.