PiS, wsparcie finansowe dla Białorusinów

Sytuacja na Białorusi jest dramatyczna i z tym trudno jest się kłócić. Jednak prawda jest taka, że PiS wykorzystuje tą sytuację, aby zachęcić specjalistów z tego regionu do przyjazdu do Polski. Działanie polityków wydaje się piękną inicjatywą, która z pewnością jest dobrą alternatywą dla wielu obywateli Białorusi, jak i zwiększeniem możliwości w branży IT dla Polski. Jednak Polacy czują się przez to nieco pokrzywdzeni. Nowe miejsca pracy, opieka i wsparcie finansowe dla Białorusinów, gdy Polacy „klepią biedę” dla wielu wydaje się absurdem.

Historia znów się powtarza?

Od kilku lat obserwujemy stały napływ obywateli Ukrainy do Polski. Tysiące z nich poczuło się u nas niczym w domu, zabierając tutaj swoje rodziny. Polska jest bezpieczną przystanią dla Ukraińców i już niedługo prawdopodobnie stanie się nią również dla Białorusinów. PiS z otwartymi ramionami chce przyjąć kolejnych obcokrajowców, jednak wielu Polaków doskonale pamięta jak wyglądało poprzednio.

Politycy zapowiadają wsparcie finansowe dla Białorusinów – prawdopodobnie będzie to miało podobne zastosowanie jak w przypadku Ukraińców. Nasi sąsiedzi otrzymali w Polsce bezpłatne (lub bardzo tanie) lokum, zapewnioną pracę oraz wsparcie finansowe. Rodziny, które przekraczały granice Polski wraz z dziećmi i spełniły kryteria otrzymują polskie dodatki takie jak 500 plus czy 300 plus. Ponadto, Ukraińcy od początku mogli liczyć na gwarantowane miejsca pracy i wysokie stawki. Dziś część z nich poczuła się w Polsce na tyle dobrze, że zostali na stałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.