wygrana Lotto, pieniądze

Każdy z nas chciałby, aby na naszym koncie w magiczny sposób pojawiły się dodatkowe pieniądze. Ba! Jeśli nagle wpłynęłoby tam kilka milionów to skakalibyśmy z radości. Nic dziwnego, że tak wielu ludzi decyduje się skreślić liczby i wysłać kupon, w końcu chwila oczekiwania na losowanie jest jedną z najpiękniejszych chwil w danym dniu. To jest ten czas gdy wyobrażamy sobie co zrobimy z ową wygraną – gdzie wyjedziemy, co kupimy, w co zainwestujemy. To chwila oderwania się od często smutnej i szarej rzeczywistości. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest tak jak sobie to wyobrażamy. Kilku szczęśliwców, którzy wygrali główną nagrodę w Lotto dziś bardzo tego żałuje.

  • Pieniądze – tak szybko jak się pojawiły, tak szybko zniknęły

    Nagły przypływ dużych pieniędzy dla każdego z nas byłby niezwykłym przeżyciem. Jednak prawda jest taka, że wielu z nas nie wiedziałoby jak sobie poradzić z takimi finansami. Gdy do tej pory nasze pieniądze wystarczały od miesiąca do miesiąca, a nagle mamy kilka(naście) milionów jest to naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Część osób z radości zaczyna wydawać pieniądze bez wcześniejszych przemyśleń. Nowe domy, samochody, drogie wycieczki i imprezy… Wygrana w Lotto może zapewnić najpiękniejsze wspomnienia na świecie, ale może także sprawić, że skończymy z niczym. Gdy przez kilka miesięcy pożyjemy jak królowie, nagle obudzimy się ze świadomością, że straciliśmy wszystko. Ponadto, jedyne co nam zostało to długi w bankach, które zaciągnęliśmy by nie odczuć, że pieniądze się już skończyły.

    Wygrana w Lotto to samotność i ciągły strach

    Osoby dla których wygrana była spełnieniem marzeń, dziś już wiedzą, że pieniądze nie zawsze idą w parze ze szczęściem. Szczególnie przekonali się o tym ludzie, którzy do tej pory bardzo oszczędnie i z rezerwą podchodzili do wydawania pieniędzy. Wielu z nas troszczy się o to by odkładać pieniądze i mieć pewną poduszkę zabezpieczenia. Szczęśliwcy, którzy wygrali główną wygraną w Lotto również boją się o swoje pieniądze. Takie osoby starają się nie mówić o wygranej zarówno przyjaciołom jak i rodzinie. Jednak takie działanie sprawia, że oni sami mimowolnie odsuwają się od nich, bo boją się, że prawda może wyjść na jaw. Dodatkowo odkładają pieniądze na różnych kontach, inwestują, a nawet chowają w przysłowiowej skarpecie. Zamiast cieszyć się wygraną i umiejętnie nią dysponować boją się, że w każdej chwili mogą stracić swoje pieniądze. Ich obawy są na tyle obezwładniające, że nie myślą o niczym innym, tylko o tym co zrobić, żeby oszczędności nigdy nie zniknęły.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.