detoks jelit

Jelita pełnią w organizmie nie tylko funkcję wydalniczą. Sprawna praca jelita cienkiego umożliwia rozłożenie i wchłonięcie do krwi makroskładników. Następnie są one transportowane do wszystkich komórek ciała. Rolą jelita grubego jest wchłanianie wody. Zaplanuj swoją detoksykację organizmu. Dowiedz się więcej o przepisach, które możesz wykorzystać na detoks jelit.

Detoks jelit w dwa dni

Detoks powinno się wykonywać raz na kwartał. Może sprawiać dyskomfort, jednak jest on ważny dla naszego zdrowia. W czasie detoksu przede wszystkim należy dużo pić. Gdy przeprowadzamy oczyszczanie organizmu należy pić od 6 do 8 szklanek dziennie. Przetworzoną żywność należy odłożyć na bok.

Przepisy na oczyszczające soki

Sok z buraków, jabłek i marchwi

Naszykuj  dwa kilogramy świeżych i nie za dużych buraków ćwikłowych. Wybierz trzy średnie jabłka oraz trzy duże marchewki. Najlepsze na soki są jabłka twarde, soczyste i słodko kwaśne. Marchew powinna być jak najmłodsza. Warzywa i jabłka umyj pod zimą, bieżącą wodą i obierz.  Jabłka, buraki i marchew pokrój. Kawałki warzyw i jabłek umieść w sokowirówce. Buraki idealnie sprawdzą się dla osób mających problem z wysokim cholesterolem. Ponadto, regulują cykl snu, wspomagają koncentrację oraz łagodzą objawy nerwicy i depresji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.