Serial o historii przyjaciół z Manhattanu osiągnął międzynarodowy sukces już na początku produkcji. Mimo tego, że z początku nikt tak nie zakładał. Pomysłodawcy i producenci w momencie tworzenia pilota mieli na koncie parę porażek i nie wykluczali, że to będzie kolejna. Aktorzy grający głównych bohaterów nie byli jeszcze super gwiazdami, niektórzy z początku nie byli nawet aktorami. Kim więc była szóstka osób, która dzięki serialowi „Przyjaciele” osiągnęła taki sukces?

Jennifer Aniston

Jako dziecko aktorów zawsze interesował ją ten zawód. Skończyła High School of Performing Arts w Nowym Jorku. Zanim dostała pierwszy angaż w telewizji pracowała m.in jako recepcjonistka w agencji reklamowej czy kurier rowerowy na Manhattanie. Jej pierwsze role kończyły się zazwyczaj klęską, a seriale zdejmowano z ekranu po kilku odcinkach. Na przesłuchanie do serialu „Przyjaciele” zaproszono ją jako potencjalną Monikę, ostatecznie jednak stwierdzono, że bardziej nadaje się do roli Rachel i tak ją obsadzono.

Courteney Cox

Po ukończeniu szkoły średniej przez pewien czas zajmowała się modelingiem na Manhattanie. Po roku studiowania architektury na Mount Vernon Collage zaczęła pracę jako recepcjonistka i modelka. Wystąpiła m.in w reklamie New York Telephone i teledysku do piosenki Bruce’a Springsteena. Od tego momentu jej kariera nabrała tempa. Przez parę lat występowała gościnnie w serialach i filmach. Producenci serialu „Przyjaciele” początkowo widzieli ją jako Rachel ona sama jednak stwierdziła, że jest Moniką. I miała rację, ponieważ świetnie się w tej roli odnalazła.

[reklama_pozioma]

Lisa Kudrow

Odtwórczyni roli Phoebe chciała pójść w ślady ojca i zostać lekarzem, skończyła studia na Vassar Collage z zakresu biologii. Pomagała ojcu w badaniach na temat bólu głowy. Jednak już w dzieciństwie ciągnęło ją do aktorstwa. Stwierdziła ona jednak, że lepszym pomysłem będzie kariera naukowa i odsuwała od siebie myśli o karierze w Hollywood. Pewnego dna coś kazało jej jednak spróbować swoich sił w tej sztuce i zapisała się do szkoły improwizacji komediowej. Pierwszą rolę dostała w sztuce teatralnej a później w serialu z którego zwolniono ją po czterech dniach. Punktem zwrotnym w jej karierze okazała się rola Ursuli w „Szaleję za tobą”. Kiedy dostała rolę w serialu „Przyjaciele” okazało się to problematyczne, ponieważ akcja obu działa się na Manhattanie i były emitowane jeden po drugim. W ten sposób Phoebe zyskała siostrę bliźniaczkę Ursulę.

Matt LeBlanc

Serialowy Joe na początku kariery traktował aktorstwo jako dodatkowe zajęcie. Przede wszystkim był wtedy stolarzem i pracował przy budowie domów na przedmieściach. Do Nowego Jorku przyjechał z perspektywą zostania modelem, tam jednak poznał aktorkę i jej menedżera, który zgodził się go reprezentować. LeBlanc reklamował m.in. Coca-Colę, KFC, Levi’s czy 7 Up. Pomimo dużego zainteresowania jego osobą w Los Angeles początkowo się wahał twierdząc, że brakuje mu umiejętności. Kiedy zdecydował się na angaż w serialu był to początkowo „TV 101” później „Świat według Bundych”. W dzień przesłuchania do produkcji „Przyjaciele” potknął się w łazience, uderzył twarzą w muszlę i z rozcięciem na nosie dostał rolę.

Matthew Perry

Karierę zawodową zaczynał od gry w tenisa. Dzięki ojcu, który również był aktorem już w młodości dostawał sporadyczne role. Gościnnie występował w popularnych produkcjach czym zyskał rozpoznawalność w branży. Mniej więcej w trakcie obsadzania ról do serialu „Przyjaciele” dostał on angaż w pilocie innego serialu „LAX 2194”. Twórcy jednak założyli, że nic z nowego serialu nie wyjdzie i Matthew mógł zostać Chandlerem.

David Schwimmer

Jego historia z aktorstwem rozpoczęła się w szkole średniej. Na studiach założył z kolegami grupę aktorską Lookingglass Theater Company. Po studiach zdecydował się wrócić do Los Angeles, skąd pochodził, aby szybko zdobyć fundusze na rozwój Lookingglass. Plan ten jednak się nie udał, poza drobną rolą w filmie nie otrzymał wielkiego angażu. Przez parę lat grywał gościnnie w serialach głównie jednak był wtedy kelnerem. Na przesłuchaniu do „Couples” poznał twórców serialu „Przyjaciele” Martę Kauffman i Davida Crane’a. Po nieudanej roli w serialu „Monty” zniechęcił się do produkcji telewizyjnych. Kiedy więc zadzwoniła do niego jego agentka mówiąc, że Kauffman i Crane napisali dla niego rolę w świetnie zapowiadającym się serialu odrzucił ją. Zgodził się wystąpić w pilocie dopiero po wielu telefonach i namowach wielu ludzi.

„Przyjaciele” poza ekranem

Cała produkcja serialu trwała 10 lat i niesie ze sobą wiele zabawnych i ciekawych historii. Fanów serialu z pewnością zainteresuje również książka „Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świece” autorstwa Kelsey Miller. Jest to zdecydowanie pozycja obowiązkowa każdego fana „Przyjaciół”

Sprawdź koniecznie: