Medytacja to słowo, które przez wiele lat było kojarzone tylko z mnichami, żyjącymi samotnie gdzieś na końcu świata. Dziś ten sposób na rozładowanie napięcia i odstresowanie się po pełnym wyzwań dniu jest powszechnie znany i ceniony Wydaje się jednak, że chociaż słyszeliśmy o niej wszyscy, codzienna medytacja nadal jest mało popularna w niektórych kręgach. Dziś wytłumaczymy, dlaczego każdy powinien jej spróbować przynajmniej raz w życiu!

Odnajdź siebie

Na pytanie: „czym jest medytacja”, najprościej odpowiedzieć: „spotkaniem ze sobą”. Podczas zagłębiania się we własnych myślach, staramy się nie tyle głęboko je rozważyć, co oswoić się z nimi. Taka praktyka uczy samoakceptacji i spokoju. Nie bez powodu mówi się o tym, że ludzie, którzy często medytują, nigdy nie dają się wyprowadzić z równowagi! W ich słowniku po prostu nie istnieje słowo „gniew”. Tego typu praca nad sobą może nam przynieść o wiele więcej korzyści, niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.

Od czego zacząć?

Doświadczeni praktycy podkreślają, że aby wyruszyć w podróż w głąb siebie nie trzeba nam wiele. W Internecie znajdziemy wiele kuszących ofert przewodników duchowych, którzy obiecują całkowitą zmianę naszego życia w zaledwie parę dni. Nie należy jednak ufać nikomu, kto rzuca takie słowa na wiatr. Aby poczuć różnicę w sposobie myślenia i podejściu do rzeczywistości, potrzeba wielu sesji medytacyjnych. Swoją naukę odkrywania siebie warto rozpocząć w domowym zaciszu. Jako tło najlepiej posłuży dźwięk naszego oddechu, ale warto także rozważyć ciche delikatne rytmy muzyki relaksacyjnej, które będą nas otulały ze wszystkich stron. Dla bardziej zdeterminowanych istnieje także możliwość przygody z medytacją prowadzoną przez, np. youtuberów, których filmiki z łatwością znajdziemy na popularnym portalu.

[reklama_pozioma]

Medytacja i jej oblicza

Jedną z niezaprzeczalnych zalet medytacji jest możliwość dostosowania tej czynności do naszych potrzeb. Istnieje wiele typów tej podróży w głąb własnego „ja” i każdy z nas znajdzie wśród nich coś dla siebie. Jedni wybiorą bardziej aktywną medytację w ruchu, np. w czasie wykonywania codziennej sesji jogi, drudzy – pasywną formę w pozycji lotosu. Bez względu na to, która z nich przypadnie go gustu Tobie – nie ograniczaj się! Warto łączyć ze sobą różne typy i w taki sposób osiągnąć swoją medytacyjną równowagę.

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o sens medytacji. Każdy z nas musi znaleźć go w swoim wnętrzu. Jeżeli szukasz wewnętrznego spokoju, bo codzienne nerwy zjadają cię od środka – koniecznie sprawdź, jaki wpływ medytacja będzie miała na ciebie. Gwarantujemy, że pokochasz te spokojne chwile sam na sam z własnym umysłem.

Sprawdź koniecznie: