woda, picie wody, zdrowie, zdrowy styl życia, owoce, dieta, dieta cud, odchudzanie, kuchnia, kawa, napoje, picie, lifestyle, woda mineralna, woda źródlana

Każdego dnia słyszymy slogany, zachęcające nas do częstszego picia wody. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ten napój jest zdecydowanie zdrowszy niż słodzone soki, tylko sprawiające wrażenie nasyconych witaminami. Woda nie tylko jest pozbawiona zbędnych węglowodanów, ale także pozwala nam opanować łaknienie. Picie jej na co dzień sprawia, że nasz żołądek jest pełny i nie mamy ochoty na przekąski między posiłkami. Dzięki niej jesteśmy w stanie kontrolować naszą dietę i ilość przyjmowanych kalorii. Ale jak właściwie należy postępować, żeby woda rzeczywiście korzystnie wpłynęła na nasze życie?

Zdrowy poranek

Jednym z najprostszych do wprowadzenia w życie dobrych nawyków związanych z piciem wody jest zostawianie szklanki tego napoju na szafce nocnej przed pójściem spać. Dzięki temu zaraz po przebudzeniu będziemy mogli ugasić pragnienie. Gwarantujemy, że jest to rozwiązanie zdecydowanie zdrowsze niż filiżanka mocnej kawy „dla rozbudzenia organizmu”. Chociaż woda nie zawiera kofeiny, jest orzeźwiająca i pobudza nas do działania. Dzięki nawet najgorzej zapowiadający się poranek może stać się bardziej produktywny. Co ciekawe, szklanka tego napoju wypita na czczo pomaga spalać kalorie i zmniejsza nasz apetyt na cały dzień!

Zwolnij wreszcie!

Aby picie wody przyniosło nam jak najwięcej korzyści, warto skupić się na tym, w jaki sposób wykonujemy tę czynność. Chociaż pragnienie zmusza nas czasem do pochłonięcia całej szklanki tego napoju za jednym razem, nie powinniśmy tego robić za każdym razem. Zdecydowanie zdrowiej byłoby pić wodę częściej, ale w mniejszych ilościach. Zamiast dużej szklanki co parę godzin, lepiej postawić na powolne, ale częste jej popijanie. Taki sposób korzystnie wpływa na nawodnienie mózgu i zdecydowanie hamuje łaknienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here