grafika o treści warto wiedzieć

Dzieciństwo jest wyjątkowym czasem pod względem rozwoju dla każdego człowieka. To właśnie wtedy kształtują się wszelkie narządy oraz osobowość i charakter człowieka. Choroby cywilizacyjne są obecnie największym problem społecznym współczesnej medycyny, a zagrażają one przede wszystkim dzieciom. W tym artykule przedstawimy 5 chorób cywilizacyjnych, które biorą swój początek właśnie z tego szczególnego okresu życia.

Czym są tzw. choroby cywilizacyjne?

Choroby cywilizacyjne nie bez powodu nazywane są epidemią XXI wieku. Rozprzestrzeniają się globalnie, są niezakaźne, a mimo to prowadzą do niepełnosprawności i w ponad 80% doprowadzają do przedwczesnych zgonów. Choroby cywilizacyjne to inaczej choroby społeczne, których źródłem nie jest zakażenie a szybki rozwój cywilizacji. Choroby cywilizacyjne występują globalnie, zarówno w społeczeństwach wysokorozwiniętych, jak i rozwijających się.

Najgroźniejsze choroby XXI wieku?

1. Otyłość

Jedną z chorób, która “pożera” świat jest przede wszystkim otyłość. Fakty są przerażające – co piąte dziecko w wieku szkolnym w Polsce ma nadwagę. Według najnowszych badań przeprowadzonych przez naukowców z Imperial College London na świecie jest więcej osób otyłych niż szczupłych. Co więcej, w ciągu zaledwie ostatnich czterdziestu lat liczba otyłych mężczyzn potroiła się, a kobiet podwoiła. Jest to jedna z najczęstszych chorób cywilizacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.